This widget could not be displayed.
This widget could not be displayed.
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Problem z częstotliwością 120Hz,czujnikiem ekranu podczas rozmów oraz wygaszeniem ekranu.

Anonymous
Not applicable

Ekran nie działa z częstotliwością 120 ani 90Hz. Porównywałem z innymi telefonami. Zrobiony restart, aktualizacja do Androida 13 kompilacja WW_33.0804.2060.73. Z tego co zauważyłem nie działało nawet przed aktualizacja, wg. mnie działa cały czas na 60Hz. 

Druga sprawa to czujnik wygaszenia ekranu-podczas rozmów notorycznie wciskam nieumyślnie nagrywanie rozmów, wyłączanie głośnika itd. i nie ukrywam że jest to na tyle irytujące, że myślę nad pozbyciem sie tego telefonu. Podczas rozmowy muszę blokować ekran choć nie zawsze sie o tym pamięta. 

Trzecia to wygaszenie ekranu. Kładę telefon na stole i w momencie gdy zapalone jest światło telefon "myśli" że cały czas sie na niego patrzę i ekran się nie wygasza choć jest ustawione na 15 sekund. 

Asus, jeśli to czytasz miło by było o aktualizację, ponieważ nie tylka ja mam taki problem a ich rozwiązanie na forum nie działa na wszystkich telefonach. 

Chyba, ze ktoś ma inne patenty. 

10 REPLIES 10

tochmi
Zen Master I

Hola. Te respondo en mi idioma nativo.

Respuesta 1: ¿Has comprobado que no tengas activado el modo "duradero" o "ultraduradero"? Ambos fuerzan el sistema a 60Hz para que la batería dure más.

Respuesta 2: una buena forma de comprobar que el sensor de luz funciona correctamente es tener el teléfono desbloqueado en una habitación completamente a oscuras y encender la luz. En unos segundos el teléfono debería cambiar el brillo progresivamente. Esto ocurre con la configuración por defecto.

Respuesta 3: vuelta con el tema del sensor de luz, así que mi consejo con respecto a mi respuesta 2 y 3 es que hagas una copia de seguridad de tus datos y restaures el teléfono y hagas la prueba que te indico.

Parece que n te has puesto en contacto con tu servicio técnico local oficial de Asus, porque para eso está en garantía y te responden o ayudan lo antes posible, ¡es un servicio que pagamos al comprar un dispositivo y es más indicado que los foros!

A mí me han ayudado y te van a ayudar de forma más concreta a tu problema y si procede, te cambian el teléfono.

Anonymous
Not applicable

Dzięki za szybka odpowiedź.

Kontaktowałem sie z serwisem, powiedzieli że mam zrestartować telefon do ustawień fabrycznych a jeśli to nie pomoże to oddać telefon do serwisu lub wejść... na forum zentalk co uczyniłem🤣

Bateria jest ustawiona na opcje "dynamiczny", zresztą na opcji "wysoka wydajność" tez nie widać różnicy. 

Czujnik światła przy tym teście działa jak piszesz, ale niestety w ciągu dnia różnie bywa. 

Qué lástima que no pueda ayudarte. Lo de los 120Hz son muy cómodos y si te acostumbras, volver a 60Hz se nota y es incómodo de usar.

¡Espero que el servicio técnico pueda solucionar tu problema!

soldi2
Star III

Odnośnie trzeciego problemu, to może masz włączone w: wyświetlacz>inteligentny ekran włączony. 
Odnośnie problemu numer dwa to niestety nie mam pomysłu (korzystasz z aplikacji Asusa czy Google Telefon?).
Odnośnie numer 1, to może ustaw częstotliwość odświeżania na 120hz (jeżeli masz na auto).