This widget could not be displayed.
This widget could not be displayed.
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

VoLTE/WiFi calling (in Poland)

Vismaior
Star III
Are you planning to include volte service in Poland? Soon they will switch off our 3g and the phone will be thrown away. this is not a small problem. please deal with the polish operators
50 REPLIES 50

bobekos1
Rising Star I
Vismaior

T mobile it's not officially support because I asked them. There is no Asus zenfone 8 on the list. Don't confuse them officially nothing works in Poland


View post
W zeszłym roku otrzymałem wiadomość od Asusa który operator oficjalnie wspiera usługi. Do chwili obecnej nic się nie zmieniło, problemy w T-Mobile PL występują co potwierdzam nie tylko ja tutaj... 😞
screenshot-20221101-172956916-281-29.jpg
...

cytrus224
Rising Star I
Pytałem Orange Flex i oni wspierają Volte/Vowifi na zf8. ASUS ukrywa te ustawienia tylko dlatego że mieli "problemy z Orange". Dlatego też 5g w żadnej sieci nie działa w polskich sieciach. Bo po prostu asus ma głęboko i daleko swoich użytkowników. Takie standardy nie powinny być blokowane.
Volte/Vowifi/5g mogłoby działać na defaultowych configach, ale lepiej przecież zablokować obsługę dopóki dany operator lub producent nie zapłaci odpowiedniej kwoty.

bobekos1
Rising Star I
Rozumiem kwestia pieniędzy jak wszędzie... 😞

Cyslawo
Rising Star II
cytrus224

Pytałem Orange Flex i oni wspierają Volte/Vowifi na zf8. ASUS ukrywa te ustawienia tylko dlatego że mieli "problemy z Orange". Dlatego też 5g w żadnej sieci nie działa w polskich sieciach. Bo po prostu asus ma głęboko i daleko swoich użytkowników. Takie standardy nie powinny być blokowane.

Volte/Vowifi/5g mogłoby działać na defaultowych configach, ale lepiej przecież zablokować obsługę dopóki dany operator lub producent nie zapłaci odpowiedniej kwoty.


View post
5g działa w TMobile, Orange i Play. W plus może też, ale tego nie jestem pewny. Co do volte to w Orange nie ma suwaka, bo w Orange jako tak certyfikacji nie ma i oficjalnie nie wspierają, a wręcz blokują. Natomiast lepiej gdyby Asus ten suwak zostawił, bo wtedy klientom zwykłego Orange po prostu przestawało by działać, a we flex możnaby używać tego normalnie, bez zabawy z kodem. No a najlepiej oczywiście jakby ogarnęli te certyfikacje i żeby działało w całym Orange.
Z tymi defaultowymi konfigami to też nie jest tak kolorowo, bo np w TMobile są i wszyscy wiemy, jak to działa.

cytrus224
Rising Star I
Cyslawo

https://zentalk.asus.com/en/discussion/comment/235357#Comment_235357

5g działa w TMobile, Orange i Play. W plus może też, ale tego nie jestem pewny. Co do volte to w Orange nie ma suwaka, bo w Orange jako tak certyfikacji nie ma i oficjalnie nie wspierają, a wręcz blokują. Natomiast lepiej gdyby Asus ten suwak zostawił, bo wtedy klientom zwykłego Orange po prostu przestawało by działać, a we flex możnaby używać tego normalnie, bez zabawy z kodem. No a najlepiej oczywiście jakby ogarnęli te certyfikacje i żeby działało w całym Orange.

Z tymi defaultowymi konfigami to też nie jest tak kolorowo, bo np w TMobile są i wszyscy wiemy, jak to działa.


View post
Byłem w Krakowie, Wrocławiu, Rzeszowie, ani razu 5g mi się niepołączyło. I miałem wybraną taryfę flexa z 5g.