This widget could not be displayed.
This widget could not be displayed.
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Problem z ładowaniem

andrzejboro3084
Star II
Od miesiąca nie mogę naładować mojego zenfona 8 nieoryginalną ładowarką, powerbankiem, czy też podłączając telefon do komputera przez gniazdo usb( po podłączeniu telefonu wyświetla stan ładowania ale poziom nie wzrasta). Ładuje tylko oryginala ładowarka. Czy ktoś wie jaki jest powód
2 ACCEPTED SOLUTIONS

Accepted Solutions

andrzejboro3084
Star II
Gdy podłączam telefon do komputera, aby zrzucić zdjęcia jest problem bo komputer nie widzi urządzenia, wyświetla komunikat o nieznanym urządzeniu usb, na smartfonie po podłączeniu do komputera ikona ładowania, ale samo ładowanie nie postępuje (problem z ładowaniem aktualnym). Czy ma to związek z problemem ładowania, które jak narazie nie zostało rozwiązane przez asus? Czy u was był taki problem z podłączeniem zenfona do komputera?
p-20221228-162146-1.jpg
p-20221228-162135-1.jpg

View solution in original post

andrzejboro3084
Star II

Telefon wysłałem do serwisu ASUS, naprawa polegała na wymianie płyty głównej, telefon ładuje się na nieoryginalnych ładowarkach i łączy z komputerem. Podsumowując, dwa miesiące drążenia tematu co jest nie tak z telefonem, a ponieważ ładował się bez problemu na oryginalnej ładowarce nie brałem pod uwagę wysyłki do serwisu, dopiero przy problemach z podłączeniem do komputera przez kabel usb uznałem że jest problem z moim zenfonem. 

View solution in original post

5 REPLIES 5

cytrus224
Rising Star I
andrzejboro3084

Od miesiąca nie mogę naładować mojego zenfona 8 nieoryginalną ładowarką, powerbankiem, czy też podłączając telefon do komputera przez gniazdo usb( po podłączeniu telefonu wyświetla stan ładowania ale poziom nie wzrasta). Ładuje tylko oryginala ładowarka. Czy ktoś wie jaki jest powód


Problem z ładowaniem
Tak, powodem jest bug istniejący od samego początku. Zgłaszałem kilkukrotnie-możesz sprawdzić sobie na moim profilu.
Rozmawiałem z supportem ASUSa 2+ miesiące temu, potwierdzili że jest problem z ładowaniem za pomocą usb c - usb c z nieoryginalnymi ładowarkami przez protokoły Qualcomm Quick Charge oraz USB-PowerDelivery. Fix podobno miał się pojawić w grudniu.
Mam dwie ładowarki, z którymi mam problem- Baseues GAN2Pro 65w oraz Anker Nano II 45w. Obie ładowały kilka procent i stop. Z innymi telefonami, urządzeniami ładowalo bezproblemowo.

mar7cin
Star III
Mojego zenfone 8 ładuje chyba każda chińska ładowarka, jedynie jest mały problem z mocą ładowania. Najwięcej 18 W ładuje..... Ale to niewielki problem przynajmniej bateria może dłużej posłuży

andrzejboro3084
Star II
Gdy podłączam telefon do komputera, aby zrzucić zdjęcia jest problem bo komputer nie widzi urządzenia, wyświetla komunikat o nieznanym urządzeniu usb, na smartfonie po podłączeniu do komputera ikona ładowania, ale samo ładowanie nie postępuje (problem z ładowaniem aktualnym). Czy ma to związek z problemem ładowania, które jak narazie nie zostało rozwiązane przez asus? Czy u was był taki problem z podłączeniem zenfona do komputera?
p-20221228-162146-1.jpg
p-20221228-162135-1.jpg

andrzejboro3084
Star II

Telefon wysłałem do serwisu ASUS, naprawa polegała na wymianie płyty głównej, telefon ładuje się na nieoryginalnych ładowarkach i łączy z komputerem. Podsumowując, dwa miesiące drążenia tematu co jest nie tak z telefonem, a ponieważ ładował się bez problemu na oryginalnej ładowarce nie brałem pod uwagę wysyłki do serwisu, dopiero przy problemach z podłączeniem do komputera przez kabel usb uznałem że jest problem z moim zenfonem.