This widget could not be displayed.
This widget could not be displayed.
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Problem z częstotliwością 120Hz,czujnikiem ekranu podczas rozmów oraz wygaszeniem ekranu.

Anonymous
Not applicable

Ekran nie działa z częstotliwością 120 ani 90Hz. Porównywałem z innymi telefonami. Zrobiony restart, aktualizacja do Androida 13 kompilacja WW_33.0804.2060.73. Z tego co zauważyłem nie działało nawet przed aktualizacja, wg. mnie działa cały czas na 60Hz. 

Druga sprawa to czujnik wygaszenia ekranu-podczas rozmów notorycznie wciskam nieumyślnie nagrywanie rozmów, wyłączanie głośnika itd. i nie ukrywam że jest to na tyle irytujące, że myślę nad pozbyciem sie tego telefonu. Podczas rozmowy muszę blokować ekran choć nie zawsze sie o tym pamięta. 

Trzecia to wygaszenie ekranu. Kładę telefon na stole i w momencie gdy zapalone jest światło telefon "myśli" że cały czas sie na niego patrzę i ekran się nie wygasza choć jest ustawione na 15 sekund. 

Asus, jeśli to czytasz miło by było o aktualizację, ponieważ nie tylka ja mam taki problem a ich rozwiązanie na forum nie działa na wszystkich telefonach. 

Chyba, ze ktoś ma inne patenty. 

10 REPLIES 10

Odnośnie odświeżana ekranu

Jesli chcesz mieć stały odświeżanie ustawiasz je ręcznie na wybraną wartość lub edytujesz Tryby Systemu wg swoich preferencji .

Wydaje mi się że oczekujesz 120Hz na trybie dynamicznym które jak nazwa wskazuje zmienia się w zależności od aplikacji.

W jaki sposób porównywałeś te częstotliwości z innymi telefonami ?

subiektywnie , patrząc na ekrany , czy użyłeś jakiegoś oprogramowania ?

Wejdź w tryb programisty ->odblokuj widok odświeżania na ekranie .

Zobaczysz czy faktycznie masz problem z wyświetlaczem .

 

Jesli standardowo korzystasz z trybu dynamicznego , a ręcznie ustawisz tryb odświeżania na 120hz , będzieszial efekt do pierwszego czyszczenia pamięci.

Następnie wrócą ustawienia dynamiczne .

Anonymous
Not applicable

Tak jak napisałeś: w dynamicznym trybie mam tak ustawione. Sprawdzałem w sklepach na Samsungach, Xiaomi i innych. Poza tym żona ma telefon na 120Hz i zupełnie inne działanie było jej i mojego telefonu. Teraz zmieniłem ustawienia na wysoką wydajność z elranem 120Hz i teraz rzeczywiście jest 120Hz widoczne. Więc kwestia odświeżania chyba wyjaśniona:)

Pozostaje problem podczas rozmów odnośnie wciskania różnych rzeczy podczas rozmów i kwestia ekranu który nie zawsze się usypia. 

Ogólnie widzę że niektóre ustawienia zupełnie inaczej działają jak w telefonach Samsunga czy też w Apple bo takie najczęściej posiadałem. 

Będę w takim razie kombinować. Jeszcze raz dzięki:)

He encontrado una opción en el teléfono que hace que la pantalla no se bloquee durante una llamada:

Desactiva "mantener la pantalla encendida durante la llamada" en la app Teléfono / Grabaciones de llamada / Ajustes

Espero que este sea tu problema.

Screenshot_20230213-224345_Sound_Recorder.jpg

Anonymous
Not applicable

W sumie mam włączony inteligentny ekran ale jakby nie patrzeć to jest potrzebne. Co do wygaszania to raz się wygasza a raz nie. 

Co do aplikacji telefon:

używam tego od Asusa, próbowałem też Telefon Google ale tu nie chodzi o samą aplikacje a o czujnik który jak przykładasz telefon do ucha powinien wychwycić że telefon jest przy uchu. To w moim starym Samsungu J5 z 2016r. czujnik działa bez zastrzeżeń a tu niestety działa jak chce. Może aktualizacja pomoże. Narazie ratuję sie blokując ekran. Dzięki za pomoc. 

Una última pregunta: tienes activado el sensor de a proximidad durante las llamadas?

Esto está en la aplicación teléfono > ajustes > llamada entrante y pantalla de llamadas > activar sensor de proximidad.

Deseo que se solucione el problema!

Screenshot_20230131-071644_Phone.jpg