VoLTE/WiFi calling (in Poland)

Are you planning to include volte service in Poland? Soon they will switch off our 3g and the phone will be thrown away. this is not a small problem. please deal with the polish operators

«1

Comments

• Hi @Vismaior

Thank you for reaching out. Can you let us know what carrier you have? Thanks!

• Orange and T-Mobile but the problem is in every operator. Asus is not certified with any operator

• In TMobile volte is working officially, but there is problem with outgoing calls quality (there was thread about robotic sound)

In Orange it works, but due to lack of certification orange is blocking our phone after few hours. The only solution is using Orange flex virtual brand (they don't use whitelist for certified phones), but we still need to enable volte/vowifi toggles by code after phone restart. Would be good if Asus leave toggles for orange enabled.

In Play (P4) and Plus (Polkomtel) it doesn't work at all, Asus probably didn't added volte settings for these carriers.

So, we have 4 big carriers, and volte is usable only in one virtual brand of one carrier (Orange flex), and we still need some cheats to enable it. The cheapest Xiaomi, realme phones supports volte for all these carriers,.or at least in 3 of them (Polkomtel is a bit backward in case of volte/vowifi). This is pathetic.

• Vismaior Vismaior Level 1
    edited November 1

T mobile it's not officially support because I asked them. There is no Asus zenfone 8 on the list. Don't confuse them officially nothing works in Poland

• W zeszłym roku otrzymałem wiadomość od Asusa który operator oficjalnie wspiera usługi. Do chwili obecnej nic się nie zmieniło, problemy w T-Mobile PL występują co potwierdzam nie tylko ja tutaj... :(

...

• cytrus224cytrus224 Level 2
    edited November 1

Pytałem Orange Flex i oni wspierają Volte/Vowifi na zf8. ASUS ukrywa te ustawienia tylko dlatego że mieli "problemy z Orange". Dlatego też 5g w żadnej sieci nie działa w polskich sieciach. Bo po prostu asus ma głęboko i daleko swoich użytkowników. Takie standardy nie powinny być blokowane.

Volte/Vowifi/5g mogłoby działać na defaultowych configach, ale lepiej przecież zablokować obsługę dopóki dany operator lub producent nie zapłaci odpowiedniej kwoty.

• bobekos1bobekos1 Level 2
    edited November 1

Rozumiem kwestia pieniędzy jak wszędzie... :(

• CyslawoCyslawo Level 2
    edited November 1

5g działa w TMobile, Orange i Play. W plus może też, ale tego nie jestem pewny. Co do volte to w Orange nie ma suwaka, bo w Orange jako tak certyfikacji nie ma i oficjalnie nie wspierają, a wręcz blokują. Natomiast lepiej gdyby Asus ten suwak zostawił, bo wtedy klientom zwykłego Orange po prostu przestawało by działać, a we flex możnaby używać tego normalnie, bez zabawy z kodem. No a najlepiej oczywiście jakby ogarnęli te certyfikacje i żeby działało w całym Orange.

Z tymi defaultowymi konfigami to też nie jest tak kolorowo, bo np w TMobile są i wszyscy wiemy, jak to działa.

• Byłem w Krakowie, Wrocławiu, Rzeszowie, ani razu 5g mi się niepołączyło. I miałem wybraną taryfę flexa z 5g.

• Może masz coś źle ustawione, 5g trzeba włączyć osobno w ustawieniach.

• This is the answer from Orange. Also do not mislead. T-Mobile also does not have Asus on the list please check by calling them.

Rozwiązaliśmy zgłoszenie. Usługi połączeń głosowych w VoLTE zostały wyłączone na wskazanym numerze ponieważ używają Państwo modelu urządzenia, który nie przeszedł wymaganej certyfikacji. Połączenia z aparatów niecertyfikowanych mogą mieć negatywny wpływ na działanie usługi dla innych użytkowników sieci. Działania podjęte przez Orange mają na celu zapewnienie jak najwyższej jakości rozmów w ramach usługi na sprawdzonych urządzeniach. Informacje na temat usługi oraz aktualnie wspieranych telefonów znajdują się na stronie https://www.orange.pl/omnibook/volte-voice-over-lte# . Pozdrawiamy, Orange.

• Najlepiej było by wsadzić karte do jakiegośwspieranego telefonu, zgłosić żeby odblokowali (bo przecież masz wspierany model), jak odblokują to wsadzićdo asusa, jak zablokują to z powrotem, i tak w kólko. Jakby codziennie mieli kilkadziesiąt zgłoszęń to może by się w końcu ogarnęli.

• Z mojej strony są nieustanne reklamację i problemy techniczne. Nie zajmuję to dużo czasu i przez apke wystarczy do nich napisać. Polecam wam to samo.

• TuatheTuathe Level 2

Tu jest wątek na forum Orange - można głosować aby telefon ponownie został poddany testom do certyfikacji:

https://nasz.orange.pl/t5/Pomysły/Asus-Zenfone-8-dodanie-VoLTE-oraz-VoWiFi/idi-p/318389#M13992

• Next time I buy samsung. Not my favourite but what choice do I have except iphone. That is why I didn't even consider zenfone 9.

Some old samsung a40 i have access to has volte, and even my wife's redmi note 10 has it.

This volte issue is some kind of joke. The good thing is that I got decent discount buying zenfone 8 - I wouldn't buy it for full price ( not mentioning z9).

• bobekos1bobekos1 Level 2
    edited November 3

Co na to wszystko keren_ASUS ?

• mikesumikesu Level 1

I can confirm that VoLTe/VoWIFI and 5g services doesn't work with Plus GSM and it's a main reason to not buying Zenfone 9 !!!

edited November 6

Any word yet on when Asus will fix this? @keren_ASUS

edited November 9

I am refreshing the topic as it will soon be deleted again. @keren_ASUS ?

• does anyone moderate these forums @keren_ASUS ? Soon the bot will delete the topic again.

Sign In or Register to comment.