Globalna sprzedaż Asusa zenfone 6

krewniak19krewniak19 Level 2
edited September 2020 in ZenFone 6

Drogi Asusie,chciałem spytać kiedy będzie ogólnie dostępna sprzedaż produktu globalnie,bo do tej pory oprócz pojedynczych sztuk telefon jest niedostępny w sklepach,piszę z Polski i bardzo chciałbym dokonać zakupu ale towaru brak,a po incydentach z zepsutą płytą główną nie chcę ryzykować i sprawdzać pojedynczych sztuk,jeden z powodu awarii musiałem już oddać z powrotem,pozdrawiam i oczekuję rzetelnej odpowiedzi

Dear Asus, I wanted to ask when the product will be available globally, because so far, apart from individual pieces, the phone is not available in stores, I write from Poland and I would love to make a purchase, but the product is missing, and after incidents with a broken motherboard I do not want to risk and check individual pieces, one because of a failure I had to give back, greetings and I expect a reliable answer

Comments

• Can you please ask this question again in English?

• He asks the same question as in the other thread. He wants to know when it will be available to purchase in Polish stores without delivery. He got his phone with faulty motherboard so he wants to check it before purchase.

• ColorSageColorSage Level 3
    edited September 2019

@krewniak19 and again, try to write in English or ask ASUS support in Poland.

Nikt cię nie zrozumie, jak będziesz tutaj pisał po polsku, więc lepiej zapytaj się polskiego supporta.

• Thank you ColorSage. Your answer stands, I don't have any information to share about availability in Poland. That would be a question for his local ASUS Support.

• Cześć

Zenfone 6 jest dostępny u oficjalnego dystrybutora w Polsce (jest nim firma Komputronik), poszukaj na allegro, sam kupiłem ok. 3 tyg temu, używam softu w aktualizacji .189 i jak na razie wszystko ok.

Pozdrawiam

• Krzysiek dzięki i wiem że jest w Komputroniku,mediaexpert czy xkomie ale fizycznie w sklepach ich nie ma,to było celem mojego pytania,wiem że przez zamówienia i wysyłkę dostanę

Krzysiek thanks and I know it's in Komputronik, mediaexpert or xkomie but physically they are not in stores, that was the purpose of my question, I know that I will get through orders and shipping

• Thanks Colorsage

This discussion has been closed.